Hosgeldin, misafir! [ Kayit | Girisrss

Vitrin ilani Ver
  • Bolu (0)
  • Kategori yok
  • Ordu (1)
  • Kategori yok
  • Urfa (0)
  • Kategori yok
  • Van (1)
  • Kategori yok

Sağlık Taraması Yaptırması Gereken insanlar

Yazan 16 Ekim 2012 by in Blog | Yorum Yok

Sağlık Taraması

Sağlık Taraması Yaptırması Gereken insanlar ve Sağlık Taraması Yaptırması Gereken ÖZel Gruplar: Aile öyküsü bu konuda çok önemli yer işgal eder. Ailesinde erken koronel ertel hastalığı varsa kişinin mutlaka sağlık taraması yaptırması gerekir.Bunun dışında diğer risk faktörlerinden bir yada bir kaçı varsa daha da önem taşır bu konu. Bunlardan bir tanesi Aile öyküsü ile birlikte kolestrol yüksekliğidir bir diğeri hipertansiyondur. Devamını Oku »

Okul Dönemi Çocuk Sağlığı

Yazan 14 Ekim 2012 by in Blog | Yorum Yok

çocuk sağlığı

Okul Dönemi Çocuk Sağlığı : Çocuklarımız okula giderken çok yoğun çalışıyorlar. hem okula gidiyorlar, hem sınavlara giriyorlar. Bütün bunlarda vucutlarının drencinin azalmasına neden oluyor. Stres histamin salınımı denilen bir  şeye neden oluyor. Yani bu vucudun alerji olmasına neden olan birşeydir. Stres vucudundaki bazı vitamin ve minarellerin kullanımını arttırıyor, anemiyi ve şeker hastalıklarını artırıyor. Onun için çocuklarımıza stresle kontrolu öğretmemiz lazım ve. her çocuğun kendi yapabildiğinin en iyisini yapmaya onları aşılayın her çocuk birinci ve başarılı olmak zorunda değil bu strese neden olur. Devamını videomuzdan takip edebilirsiniz… Devamını Oku »

Suyun Vücudumuz için Önemi

Yazan 14 Ekim 2012 by in Blog | Yorum Yok

su

Suyun Vücudumuz için Önemi, Suyun Vücudumuz için Önemi Nedir ; Dilara Koçakla iyi Yaşam Programında Bu Konuya Değinildi ve Konunun Videosunu sizler için ekledik… Suyun Vücudumuz için Önemi Çok büyük Eğer Susadıysanız Vucudunuzda %1′lik su kaybı oluştu demektir. , %10 Su kaybettiyseniz Hayati tehlike var, %20 su kaybı ise ölümle sonuçlanıyor. Bu Arada Suyla ilgili efsanelerde oldukça fazla konuşuluyor. Bol su içmek yararlı mıdır değilmidir veya bol su içmek kilo vermenize yardımcımıdır gibi sorulara Doktorumuz yanıt veriyor.  Devamını Oku »

Maya Bir Güzellik iksiri

Yazan 02 Mart 2012 by in Blog | Yorum Yok

maya

Maya Bir Güzellik iksiri , Hamurişlerini kabartmak için kullanılan mayanın hem sağlık hem de güzellik iksiri olduğunu biliyormuydunuz?

Tatlı, Ekmek ve hamurişlerini seven bir millet olduğumuz için maya, hemen her evin mutfağında bolca tüketiliyor. Mayayı belki sadece bir hamur kabartıcı olarak düşündüğüne kadar. Oysa o doğanın bizlere bir lütfu, sağlığımız için eşsiz bir yiyecek. Maya %50 civarında protein, B grubu vitaminler, demir, krom, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi mineralleri içerisinde bulunduruyor…

Amerikalı ve Japon bilim adamlarının gerçekleştirdiği uzun çalışmalardan sonra mayanın içerisindeki genlerin insan genlerine çok benzediği kanıtlandı. Bu önemli buluş sayesinde çok yakında insan DNA’sının daha iyi tanınacağı ve bugün çaresi olmayan pek çok hastalığın erken teşhis edilip önlenebileceği düşünülüyor.

Mayanın sağlık ve güzelliğimize katkılarını keşfederek ona hakkettiği değeri veren gelişmiş ülkeler, bu çok değerli besini sadece bir katkı maddesi olarak değil, tabletler halinde ilaç olarak da piyasaya sunuyor.

Her yemekte kullanılıyor

Uzmanlar mayayı sadece hamurişlerinde katkı maddesi olarak düşünmemek gerektiğini belirtiyor, normal öğünlerde de tüketilmesini öneriyorlar. Dengeli beslenerek mayanın zengin içeriğinden olabildiğince yararlanmak mümkün. Örneğin kahvaltı ya da ikindi öğünlerinde ılık süte ilave edilerek içilebilir. Öğle ya da akşam öğünlerinde salata veya mezelere eklenerek yenilebilir. Hatta meyve sularına karıştırılabilir.

Ancak maya, kek, börek ve tatlı hamurlarını kabartmak için kullaılan kabartma tozu ile karıştırılmamalı. Karbonatı andıran ve beyaz bir toz şeklinde olan bu madde, mayanın kimyevi bir versiyonu olup aynı kabartma işlevini sağlıyorsa da mayanın içerdiği besin değerlerine sahip değil.

Maya nedir?

Maya, mantarlar grubunda yer alan tek hücreli canlılardır. Çıplak gözle görülmeyecek kadar küçük, yuvarlak ve renksiz hücrelerden oluşan maya, sıcakla temas edince çoğalır. Bira mayası olarak da bilinen bu madde, başta ekmek olmak üzere çeşitli unlu mamullerin, bira ve şarap gibi içkilerin üretiminde kullanılıyor. Piyasada toz (kur) ya da kalıp (yaş) halde satılıyor.

Ekmek yapımı sırasında hamur maya ile kabartılıyor. Maya undaki nişastayı etkiliyor ve bir tür şeker olan glikoza dönüştürüyor. Sonra da glikozu alkol ve karbondioksite ayrıştırıyor. Oluşankarbondioksit gazı mayalanan hamur içinde baloncuklar halinde dağılarak hamurun kabarmasını sağlıyor. Pişirme işlemi sonunda hamura katılan suyun büyük bir bölümü, karbondioksit ve alkol uçuyor. Böylece ekmek gözenekli, kabarık ve yumuşak bir kıvam alıyor.

Sağlığınız için

Daha sağlıklı ve her dem enerjik olmak ister misiniz? Maya bu konuda size yardım edebilir.Çünkü o etkili bir stres atıcı. Karaciğeri temizliyor ve anne karnındaki ceninin gelişimini sağlıyor.

Ayrıca bağışıklığı güçlendirerek hastalıkları önlüyor. Özellikle sporcular, hamileler, gelişmekte olan çocuklar ve nekahat devresinde olan hastalar bu değerli besini bol bol tüketmeliler.

Sporcular: Maya, doğadaki en zengin aminoasit özleri, magnezyum, potasyum, krom, selenyum ve fosfor gibi mineralleri, B grubu vitaminleri içerdiği için özellikle spor yapanlara son derece yararlı. Bilim adamlarına göre maya, sağlığımız için çok yararlı bir besin. Organizmanın kimyevi aktivitelerini uyararak en iyi şekilde çalışmasını sağlıyor. Hücrelerin büyüme ve üremesine yardımcı oluyor. Yağ ve karbonhidrattan yoksun olduğu için hazmı kolaylaştırıyor. Bu nedenle sporcular mayalı yiyeceklerin ağırlıklı olduğu bir beslenme alışkanlığı edinmeli. Yağsız ve mayalı hamurişleri ve ekmeğe ölçülü miktarda yer veren bir beslenme programı uygulamalı, mayayı kahvaltıda süte ilave ederek ya da diğer öğünlerde salata veya mezelere ekleyerek yemeli.

Anne adayları: Hamilelik döneminde vücudun gereksinimleri artıyor. Maya tüm bu ihtiyaçları karşılayacak kadar zengin nitelikler içeriyor. Mayadaki zengin B9 vitamini (folik asit) hamilelerde çok sık rastlanan anemiyi önleyip yeni hücrelerin (plasenta gibi) üretimini uyarıyor. Cenindeki sinirsel hücrelerin gelişimesini sağlıyor. Yetişkin bir insanın günlük folik asit gereksinimi 3 mg iken hamilelik döneminde bu miktar 7.5 miligrama çıkıyor. Bu nedenle hamile kadınlar mayalı yiyecekleri, bu dönemde beslenme programlarına almalı.

Salgın Hastalık; Grip

Yazan 22 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Salgın Hastalık; Grip

2012’nin kış aylarını yaşadığımız şu zamanlarda mevsimin getirdiği soğuklarla birlikte her on kişiden beşinde grip hastalığı teşhisi konuldu. Salgın olarak yayılan ve her geçen gün çokça fazlayı yataklara düşüren grip kimi zaman tehlikelide olabiliyor.

 

Uzmanlar böylesi havalarda grip riskinden korunmak için grip aşısının vurulması gerektiği söylerken meyve tüketiminin de önemli olduğunu belirtiyor. Meyve tüketimiyle birlikte soğuk havalarda dikkatli giyinmek ve herkesle yakın temas kurmamayla birlikte grip hastalığın da korunabileceğinizin mümkün olduğu belirtiliyor. BU unsurları göz önün de bulundurarak hareket ederek griplerden kaçmanız mümkünken; grip rahatsızlığının gittikçe çok daha farklı hastalık ve sorunlarını oluşmasına zemin hazırladığını da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Yemek Bozuklukları

Yazan 22 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Yemek Bozuklukları

 

Son zamanlarda cevap arayan sorulardan bir tanesi de aşırı kilo ve buna bağlı olarak da yeme bozukluklarıdır. Daha çok çocuk ve gençlerde görülen yeme bozukluklarında dikkat edilmesi gereken ana etmen abur cubur diye tabir edilen yağlı ve dışarıda satılan ürünlerin aşırı tüketilmesi oluyor.

 

Bu tür besinlerin tüketilmesiyle asıl ihtiyaç duyulan gıdaların eksikliği söz konusu oluyor ve bu durum hem kilo almanıza sebep açacağı gibi sağlık sorunlarıyla da karşı karşıya kalmanıza neden olabiliyor. Yapılan araştırmalarda 10–15 yaş arasındaki çocukların bir tür sağlıksız gıdalarla beslenerek obezite oldukları da görülebiliyormuş. Yeme bozukluklarının oluşmasında asıl sorun aileden veya psikoloji olarak gelebiliyor. Şayet yeme bozukluklarının önene geçilemiyorsa muhakkak olarak biz uzmana da başvurulması şart olur.

Ana Sütünün Faydaları

Yazan 22 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Ana Sütünün Faydaları

Bebekler doğumlarıyla birlikte ilk 3 ay çok daha fazla dikkat ve önem isteyen canlılardır. Tükettikleri besinlerin tamamıyla doğal şeylerden oluşmasının gerekli olduğunu söylemek isterken kesinlikle anne sütüyle beslenmesinin lazım olduğunu belirtmek isteriz.

 

Genelde doktorlar yeni doğan bebeklerin az öncede belirttiğimiz gibi anne sütüyle beslenmesinin gerekli olduğunu söylerler işte bizlerde sizlere nende anne sütünün bu kadar önemli olduğunu belirtice. Öncelik olarak anne sütü tamamıyla vitamin deposudur. Bir bebeğin ihtiyaç duyabilecek tüm vitamini anne sütüyle karşıladığını da şahit olurken bu noktada bebeğin ihtiyaç duyduğu ilk etap da ki tüm vitaminlerinde yine anne sütünde saklı olduğu söylenmekte. Ayrıca anne sütü ilk etap da bebekten öte anne içinde yararlıdır. Çünkü anne doğumdan sonra bir süre anne sütünü muhakkak olarak vücudundan çıkarmaya ihtiyaç duyar aksi durumda göğüs ağrıları ve benzeri sorunlarla karşı karşıya gelebilir.

Sivilce Sorunları

Yazan 19 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Ergenlik dönemin de ve hayatın tüm dönemlerinde  bireylerin korkulu rüyaları haline gelen sivilceler; bir zaman sonra bazı noktalarda uzmanların tedavisine de ihtiyaç duyabilecek duruma gelebiliyor. check up

Gerçek anlam da vücuttaki yağı ergenlik döneminden dışarı atma yoluyla sivilcelerin oluştuğu bilinirken, tedavi şekli olarak da yağlı yiyeceklerden uzak durmakla birlikte uzmanlarca önerilmiş krem veya benzeri ilaçların kullanılması gerekmektedir. Ergenlik yaşının ötesinde çıkan sivilcelerde kesinlikle uzman kontrolü altına hareket etmek şartken, aksi durumda farklı cilt sorunlarının da oluşabileceği mümkündür. Daha çok ciltteki yağlanmayı azaltacak krem ve ilaçların tavsiye edildiği bu şekilde sivilcelerinde önlendiği bilinir. Aslına bakarsanız çok da problemli bir sağlık sorunu olmayan sivilce rahatsızlığı insanlarımızın tüm döneminde karşılaşabileceği bir hastalıktır. Önemli olan yanlış ilaç kullanmamaktır. Ayrıca Stres ve Gerginliğinde Sivilcelere neden olduğu bilinir. Ayrıca Cinsellikte insanlar için önemlidir. Belirli Zamanlarda insanların Vucudundaki Yağlanmayı Bir Şekilde Dışarı Atması gerekir Cinsellik Sayesindede Bu Yağlanmadan Kurtulunur Tedavi Yöntemi olarak Bunuda Görebilirsiniz…

Sağlıklı Kilo Vermek

Yazan 12 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Sağlıklı Kilo Vermek

Daha çok bayanlarımızın ilgi alanlarından bir tanesi de kilolarıdır Bazıları için artık sağlık sorunu haline gelmiş olan kilolar bazıları içinse güzel görünmekten ibarettir.

Bizler bu yazımızda artık kiloların sağlık sorunu haline gelmiş olan bireylere yönelik yapması gerekenleri içeren bir yazı yazmayı düşündük. Öncelikle sağlıklı kilo vermek istiyorsanız uzmanlar tarafınca hazırlanmış diyet listelerine sahip olmanız gerekir ve bunlara dahil olarak da her gün sabah akşam koşuyla birlikte bol sebze ve meyve tüketimi buna ek olarak da vücudun su ihtiyacını gidermek olacaktır. Eğer yağlı ve hamuru bol olan yiyeceklerden de kaçınırsanız sağlıklı bir şekilde kilo vermek hayal değil. check up

Yiyerek nasıl Zayıflarsınız.

insandan insana ve yenilen gıdaların içeriğine göre değişmesine karşın yemek yedikten 3-4 saat sonra kan şekeri düşer ve karnımız acıkır, bir şeyler yeme isteği duyulur. Biz diyetisyenlerin “az miktarda ve sık sık yemek yiyin” önerimizin nedenide bundan dolayı kaynaklanır.. Çünkü iş yoğunluğu veya başka meşguliyetler sebebiyle 6-7 saate varan açlıklar sonucunda dayanılmaz bir açlık duygusu ve hızlı yemek yeme bir araya gelir.

Kısa bir süre içinde, o an için vücudun ihtiyacından çok daha fazla besin tüketilir. Metabolik faaliyetler sonucunda alınan kalorinin bir kısmı kullanılır. Ancak fazlası elbette ki, depolanır. Bu durum sık sık tekrarlanırsa, kilo alma kaçınılmazdır. Bu nedenle 2-3
saatte bir besin tüketmek günlük besin alımının frenlenmesine yardımcı olur.

Saç Dökülme Problemi

Yazan 11 Ocak 2012 by in Blog | Yorum Yok

Saç Dökülme Problemi

Saç dökülmesi tedavisi mümkün olan ve buna kıyasla da çok sık görülen hastalıkların başında gelirken; erkeklerinde korkulu rüyasıdır.

Saç dökülmeleri tıp dilinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki genetik saç dökülmedir ki bu durum genelde aileden gelen bir genden meydana gelmektedir. Bunun ötesindeki saç dökülmeler bir rahatsızlığa check up bağlandırılmaktadır ki bu noktada bir uzmandan destek almak şarttır. Bunların ötesinde saç dökülmelerine karşı olarak izlenebilecek tedavi şekillerinin başında ilaçlı veya ektirme tedaviler gelmektedir ki bu yöntemler son zamanlarda sıkça başvurulan saç dökülme yöntemleri arasında gelmektedir.

Ama bizim sizlere önerimiz şudur ki bu şekilde tedavi yöntemlerinden önce ilk etap da bir uzman yardımı alarak hareket etmeniz çok daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır. Aksi durumda istenmeyen durumlar söz konusu olabilir.

 

Page 1 of 3123››

Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/checkup/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/sidebar-popular.php on line 30 and defined in /home/checkup/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 992

There are no blog articles yet.

Kategoriler

  • Kategori yok