Hosgeldin, misafir! [ Kayit | Girisrss

Vitrin ilani Ver
  • Bolu (0)
  • Kategori yok
  • Ordu (1)
  • Kategori yok
  • Urfa (0)
  • Kategori yok
  • Van (1)
  • Kategori yok

Kalp ve Damar Hastalıkları

Yazan 22 Aralık 2011 by in Blog | Yorum Yok

kalp ve damar hastalıklarıKalp ve damar hastalıkları geçmişten günümüze önemli derecede bir hastalık olmaktadır. Özellikle bu durumda eskiye bakılırsa 1950 senelerinde başlanıldığı görülebilmektedir.

Fakat bu hastalıkları zamanımızda da, doğumsal, genetik ve sonradan edinme gibi çeşitli ilişkilendirmelerle olarak görmeye devam etmekteyiz. Kalp ve damar hastalıkları esasen çoğunluk olarak tüm dünyada toplumlarca genetik faktörler en başa geçmektedir. Kalp ve damar hastalıklarının esas amacı; kalbin iş yükünü arttırarak bireyi en zora sokabilmektedir. Böylelikle zaman içerisinde damarlarda sertleşme göstermektedir. İşte bu yüzden sertleşme sonucunda koroner damarların yapısı bozulmakta olup aynı zamanda ise damarlarda tıkanıklar başlamaktadır. Bu sebeple koroner yetersizliği baş gösterir ve bu yetersizlik gelişmiş olan bir kalpte iş yükünün artışı sonucu kalp krizi gelebilmektedir.

Kalp ve damar hastalıklarına önemli derecede etki eden belirtiler ve faktörler şu şekilde sıralanabilmektedir;

Stres
Kanda yüksek yağ düzeyi
Yüksek tansiyon
Şeker hastalığı
Yaş
Cinsiyet
Alkol
Şişmanlık
Genel faktörler
Kan fibrinojen düzeylerinin yüksekliği
Hareket azlığı
Hava kirliliği

Kalp hastalıklarından korunma yolu veya yolları ise;

Her ne kadar bu hastalığın çözümü tıbbi yönden bir hayli etkili bir biçimde ilerlemiş olsa da, elbette ki her insanda kendine bir nebzede olsa bakım yapmalıdır... Tabii ki bu bakım ilk önce içten başlamalıdır ki sağlıklı bir birey dirençli olarak dursun. Mutlaka yediklerine ve içtiklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle tozlu ortamlardan ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Kalbe iyi geldiği tespit edilen gıdalar işe şu şekilde olmaktadır;

Fındık
Zeytinyağı
Pirinç
Domates
Elma
Soğan
Taze Fasulye
Ispanak
Sarımsak
Greyfurt
Yulaf ve yulaf gevreği
Çay
Tedavisi ise;

Günümüzde kalp ve damar hastalıklarının tedavisi; etkili ve zamanında teşhislerle beraber, başarılı sonuçların elde edilmesiyle birlikte çok iyi bir tedavisi işlevseli görülebilmektedir. Öyle ki bu ilerlemeler sonucunda, bebek doğmadan önce kalp hastası olup olmadığı anlaşılır hale gelmektedir. Sonuçlarda o dizayna göre hareket edilmektedir. Bu sebeple uzman doktorların hastaya bunun gibi zamanında müdahaleleriyle ve hastalığa geçiş vermemektedirler. Kalp ve damar hastalıklarındaki tedavi olguları zaman içinde günümüz teknolojinde olumlu yönde geliştiği için tüm toplumlarda ölüm oranları giderek azalma göstermektedir. Geliştirilen araştırma yöntemleri ile bireylerde bu hastalık erken teşhis edilerek tedaviden yararlanmasına sebebiyet verilmektedir.

2374 toplam okuma, 1 Bugun

  

Bir Cevap Yazın


5 + = 7


Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/checkup/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/sidebar-popular.php on line 30 and defined in /home/checkup/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 992

There are no blog articles yet.

Kategoriler

  • Kategori yok