Hosgeldin, misafir! [ Kayit | Girisrss

Vitrin ilani Ver
  • Bolu (0)
  • Kategori yok
  • Ordu (1)
  • Kategori yok
  • Urfa (0)
  • Kategori yok
  • Van (1)
  • Kategori yok

Mutlu Eden Besinler

Yazan 30 Aralık 2011 by in Blog | Yorum Yok

Mutlu Eden Besinler .. Mutluluğu başka yerde  aramayın. Mutluluk mutfağınızda…..

Bazen  ne yaparsak yapalım kendimizi mutsuz hissederiz. Gün içinde yiyeceğiniz yemeklerin ve aperatiflerin içerisinde olan kimyasallar sayesinde mutlu olabilir ve ruh halinizin düzene girmesini bu besinlerle sağlayabilirsiniz. Özellikle sabah evden çıkmadan evvel bu yiyecekleri yemeye itina gösterirseniz gün boyu enerjinizi yüksek tutmayı başarabilirsiniz ve ufak tefek olaylar moralinizi bozmaz…

Avokado 
Bilim adamları avokadonun folik asit içerdiğini söylüyorlar ve bu kimyasal proteinler metabolizma için kullanılıyor ve bu da enerji seviyesini yükseltiyor. Eğer modunuzu daha iyi yapacak bir besine ihtiyacınız varsa, tüm gün mutlu olmanızı sağlayacak besinlerden biri de avokadodur.

Acı biber 
Gününüze biraz baharat katmak isterseniz, acı biberler bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Endorfin seviyenizi yükselttiğinden dolayı, acı biberler sayesinde mutlu bir gün geçirebilirsiniz. Eğer çok acı sevmiyorsanız, hafif acılılardan da tüketebilirsiniz.  check up

Sarımsak 
Kötü nefese neden olduğundan, ofis dostu olmayan besinlerdendir. Sarımsak vücudunuzdaki kan akışını artırır. Kan akışınız ne kadar artarsa, enerjiniz o kadar artar ve kendinizi bir o kadar mutlu hissedersiniz. Bunun için tüm gün yanınızda sakızınızı taşımanızı tavsiye ediyoruz.

Bal
Fruktoz olarak bilinen şekerin sabır ve enerji seviyenizi yüksekte tuttuğu bu nedenle modunuzun istikrarlı olması bilinen bir gerçektir. Kahvaltınızda balın olması güne iyi başlamanızı sağlar. Eğer tek başına balı sevmiyorsanız, soğuk günlerde sıcak içeceklerinizin içerisine bal katabilirsiniz.

Kabak çekirdeği 
Modunuzu rayına oturtmak için hormon seviyenizi düzene sokar.

Badem 
Şaşırabilirsiniz fakat, badem kan akışına yardım eden amino asitlerle yüklüdür. Sarımsak gibi gün boyunca enerjinizi yüksek tutar. İşe giderken yanınıza bir miktar badem alın. Ara öğünlerde sizin için atıştırmalık olabilir. Eğer tek başına sevmiyorsanız sabah kahvaltınızda mısır gevreğinizin içine atabilirsiniz.

Çikolata
Eğer çikolata yemek için bir bahaneye ihtiyacını varsa çikolata içerdiği doğal kimyasallar ve amino asitler sayesinde kişinin modunu düzeltecek en ideal besinlerden biri. Gün içerisinde aşırıya kaçmadan tükettiğiniz takdirde kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

1742 toplam okuma, 1 Bugun

  

Bir Cevap Yazın


3 + 6 =


Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/checkup/public_html/wp-content/themes/classipress/includes/sidebar-popular.php on line 30 and defined in /home/checkup/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 992

There are no blog articles yet.

Kategoriler

  • Kategori yok